Odkiaľ prichádza profit z nákupov

vizitka

Často dostávam otázku, odkiaľ prichádzajú peniaze, ak používam vernostnú kartu. Ako a kde vznikajú tie profity.

Verím, že táto otázka trápi väčšina z Vás. Ale sú medzi Vami aj taký, ktorých to zaujíma len povrchne. Veď kto by dával peniaze len tak? Všetko, čo je zadarmo, alebo má nízku cenu, je podozrivé. Aj preto veľa si veľa ľudí vytvára obrannú reakciu a neverí. A keď sa dozvie, že aj vstup, či karta je zadarmo, tým to zaklincuje. Blok.

Odkiaľ vlastne tie peniaze chodia?

Treba pochopiť, prečo vôbec obchodník obdarúva svojich zákazníkov. Ak by ste boli vy predajcom, kedy by ste dali zľavu zákazníkovi? Kedy by ste sa podelili o zisk?

Určite vtedy, ak by chodil pravidelne, prípadne často, alebo ak by jeho obraty boli vysoké. A toto sa deje v pozadí vernostného systému, kde väčší počet klientov predstavuje množstvom rozdávaných vernostných kariet, tým sa zvyšuje počet potencionálnych kupujúcich. Tým sa zvyšujú obraty obchodníkovi a zvyšuje sa zisk. Pre obchodníka je najzaujímavejšie to, že „vrátenie peňazí“ alebo „zľava“ sa dáva až dokonanom obchode. Po zaplatení. Podelí sa s obratom každého zákazníka, ktorý je členom Vernostnej karty.

Zhrnutie

Profity z nákupov dávajú obchodníci z nákupov klientov.  Aj preto obchodníci skúšajú rôzne vernostné systémy. Čím viac systémov, tým ťažšie pre klientov. Tým viac vernostných kariet. Nakupuje sa 24 hodín denne na celom svete. Preto je jednoduchšie vlastniť jedinú kartu, použiteľnú vo viacerých obchodoch v rôznych komoditách.

Aby to malo zmysel, každým nákupom podporujeme dve nadácie.

Child & Family Foundation

Pomoc po celom svete – Child & Family Foundation (CFF) sa venuje ľuďom v núdzi. Cieľom nadácie je zlepšiť kvalitu života prostredníctvom vzdelávacích projektov. Hubert Freidl, CEO Lyoness International AG, o Lyoness Child & Family Foundation povedal: “ Dávame ľuďom Vzdelávanie a  Príležitosť budúcnosti. Spoločne s našimi členmi a obchodníkmi chceme a môžeme dosiahnuť a vytvoriť skutočnú trvalú zmenu pre ľudí v núdzi“.

Greenfinity Foundation

Nadácia Greenfinity Foundation ide podľa filozofie „Spoločne za náš svet, Spoločná Budúcnosť.“ Lyoness, ako vizionárska a inovatívna spoločnosť, prispieva k vytváraniu povedomia a uvedomelosti k životnému prostrediu a jeho udržateľnosti v našej spoločnosti.

Táto zelená nadácia bola uvedená do života v roku 2011. Prvý projekt je Lyoness sám. Najvyššou prioritou je dosiahnuť neutrálny efekt na klímu a zachovanie zdrojov a správať sa priateľsky k životnému prostrediu. „Zachovanie nášho životného prostredia je dôležitým cieľom spoločnosti,“ hovorí Hubert Freidl, CEO.

Viac o možnostiach a používaní karty vernostného systému si prečítate v ebooku zdarma „Cashback z každého nákupu“.

Pavel Navrátil
Pomáham ľuďom pochopiť a využívať silu jedinej celosvetovej vernostnej karty z vlastných skúseností. Tým, že to je o obratoch znamená, že čím viac kartu používam, tým viac získavam. Vernostný systém použiteľný vo všetkých segmentoch akéhokoľvek odvetvia. Šetrite náklady, zvýšte obraty. Viac si prečítajte v Mojom príbehu.
Komentáre